Testautomatiserare och programmering för testare


Skola Nackademin
Kort om utbildningen
Arbetar du som testare eller utvecklare inom IT och vill ta nästa steg i karriären? Under våren 2020 startar Nackademins utbildning till testautomatiserare – en åtta veckors distansutbildning som ger dig en spetskompetens som branschen efterfrågar!
Efter avslutad utbildning kommer du självständigt kunna planera, designa, implementera och underhålla automatiserade testskripter. Du kommer också att ha en god förståelse för att kunna avgöra om olika testscenario och testfall är lämpliga att bli automatiserade eller inte, samt kunna implementera testautomation som en del av ett projekt.
Pris: 29 500 kr exkl. moms.
I samarbete med Human Finans erbjuder Nackademin möjligheten att låna på kredit till anmälningsavgiften. Human Finans erbjuder bland annat räntefria delbetalningar under 12 månader.