Service och merförsäljning - nå ökad försäljning

Sammanfattning
- Utbildningstyp
- Kompetensutveckling / Kurs
- Studietakt
- 50%
- Studielängd
- 4 timmar
- Pris (exkl. moms)
- 1 950 kr
- CSN
- Nej
Kort om utbildningen
Webbutbildning - Driver du en restaurangverksamhet och vill att din personal ska jobba mer effektivt och ha gästen i fokus? Har du många unga anställda utan tidigare yrkeslivserfarenhet? Då passar den här introduktionskursen i service och merförsäljning perfekt.
I den här webbutbildningen får du en grundlig genomgång i hur service och merförsäljning hänger ihop – och hur det kan göra skillnad i din kassa. Utbildningen fokuserar på verktyg för att nå ökad försäljning och hur du med enkla medel kan få dina gäster att spendera mer pengar under sitt besök.
Utbildningen är webbaserad och består av utbildningsfilmer där du får möta olika personer som har relevanta kunskaper inom service och merförsäljning. Du kommer även att ställas inför utmaningar för att ytterligare utveckla dig själv. Kursen leds av Fredrik Lindell som har mångårig erfarenhet av att vägleda personal till ökad försäljning.
Kursen vänder sig till dig som jobbar i en restaurangverksamhet och vill ha nya verktyg för att kunna öka försäljningen.
Plats
- Online
Kommande utbildningsstarter
Online
För att se alla kursstarter, läs mer hos utbildaren

Om GastroMerit, Martin & Servera
GastroMerit är Martin & Serveras utbildningsverksamhet, vi har utbildningar för hotell, restaurang och storkök.